Skoči na vsebino

Za las ob zmago

Sreda, 17. marec 2021 – Košarkaricam Ježice na gostovanju pri Konjicah rezultatsko žal ni uspelo. Gostiteljice so bile uspešnejše za točko.

PRO – BIT Konjice – Ježica 50:49 (10:16, 12:13, 18:7, 10:13)

Ježica: Lapajne 15 točk, Meden 12, Delić 11, Šarić 7, Sever in Šrot 2.

Ježičanke so se v Slovenske Konjice podale v vlogi favoritinj, kar so v prvem polčasu tudi dokazovale, saj so z izjemo 18. minute srečanja, ko je bil rezultat poravnan na 20, vseskozi vodile in na polčas odšle s prednostjo sedmih točk. V tretji četrtini pa gostje od 23. do 28. minute niso našle poti do koša, v tem času pa so Konjičanke z delnim izidom 12:0 tudi prešle v vodstvo. Nato sta ekipi do konca tekme odigrali rezultatsko zelo izenačeno, z majhnim številom doseženih košev. Odločilen trenutek se je zgodil 8 sekund pred koncem srečanja, ko je igralka Pro-Bit Konjic, Ajša Sivka, zadela pod košem za končno zmago Konjičank.

Košarkarice Ježice se bodo v soboto pomerile z Akson Ilirijo.