Skoči na vsebino

Velika zmaga Ježice!

Nedelja, 18. oktober 2020 – Košarkarice Ježice so Cinkarni Celje prizadejale prvi poraz v državnem prvenstvu po 1. oktobru 2016, ko so Celjanke izgubile proti Triglavu (58:61). Ljubljančanke so Celjanke v 4. krogu državnega prvenstva premagale z 78:67. Ježica je zdaj vodilna na lestvici ter še edina neporažena.

Ježica – Cinkarna Celje 78:67 (18:18, 28:24, 21:11, 11:14); Meden 16, Lapajne in Šarić 12, Ahac 9, Šrot 8, Jesenšek in Jeras 7, Delić 5, Dragar 2, Prevodnik, Berus, Sever.

Rezultat tekme je bil petkrat izenačen in sprememba vodstva se je na tekmi zgodila štirikrat, a kljub vsemu so večino tekme prevladovale domačinke, ki so bile malenkost bolj osredotočene, predvsem pa se je to kazalo pri metu za tri točke, kjer so Ježičanke blestele in jih, ob 48% uspešnosti, zadele 10. Zadnja četrtina je postregla z nervozno igro Celjank, ki so v želji po lovljenju rezultata naredile preveč napak in si privoščile preveč metov iz ne popolnoma izdelanih akcij. Ježičanke so večino časa v zadnji četrtini igrale pametno, na dolge napade in na koncu brez prevelike nervoze tekmo tudi pripeljale do konca in do njihove že četrte zmage v tej sezoni.

Pri Ježici je bila glavna strelka ekipe Sara Meden, ki je dosegla 16 točk, Ana Šarić pa je 12 točkam dodala še 10 skokov. Pri gostjah je največ točk dosegla Lea Debeljak, ki jih je zabeležila 16, Maruša Seničar pa jih je dodala 15. V 5. kolu, 24. oktobra, Ježico čaka mestni obračun z Akson Ilirijo, Celjanke pa bodo 22. oktobra vnaprej odigrale tekmo 8. kola proti Akson Iliriji, dan kasneje pa bodo, v okviru 5. kola 1. SKL za ženske, gostile ekipo Triglava.

Video izjavo trenerke Mojce Markovič si lahko ogledate na uradnem Facebook profilu ŽKD Ježica.