Skoči na vsebino

U19A: v podaljšku strle odpor Mariborčank

Uvodne minute so bile popolnoma v znamenju Ježice, ki je tekmo odprla s 7:0. Nato je zbranost malo popustila in dekleta so gostjam dovolila, da jih ujamejo. Ekipi sta se nato v zanimivem srečanju izmenjevali v vodstvu. Dobra obramba v tretji četrtini je zopet prinesla pozitiven rezultat, Ježičanke so ustvarile rahlo prednost. A nikakor jim ni uspelo prelomiti tekmo, Mariborčanke so zopet zapretile in pet minut do konca tekme povedle za dve točki. Domačinke so z agresivnostjo rezultat zopet obrnile v svojo korist, a je gostjam uspelo izenačiti. V zadnjem napadu Ježičanke niso bile uspešne, zato je sledil podaljšek. V podaljšku se je pokazala boljša telesna pripravljenost Ježice, domačinke so z 16:7 tekmo varno pripeljale do končne zmage. Čestitke Mladinkam za zasluženo zmago, s katero še vedno popolnoma same odločajo o uvrstitvi na zaključni turnir.

Žu19 Ježica : Maribor 76  : 67 (19 : 18, 14 : 19, 15 : 10, 12 : 13, 16 : 7)
Strelke: Sok, Novovič 14, Hlebec 16, Nikolič 19, Lapajne 8, Zupančič, Zupanc 4, Dragar 7, Kastelic 6, Marguč 2