Skoči na vsebino

U15A uspešno v novo leto

Samova ekipa je po osvojenem Božinem turnirju v Poreču in tako uspešnem zaključku preteklega leta uspešno vstopila tudi v novega. Pretekli vikend so odigrale najprej tekmo v U17 konkurenci, nato pa še v svoji primarni kategoriji U15.

V času sobotnega kosila so v goste prišle Vipavke. V prvem polčasu smo uspeli videti izjemno predstavo naših deklet za kar so bile nagrajene z zajetnim vodstvom. Na semaforju je kazalo 26-13. V drugem polčasu pa so dekleta popustila in gostjam dovolile, da so se le te razigrale in dosegle kar 46 točk. Štiri sekunde pred koncem tekme pa se je odvila drama pisana na kožo naših deklet, ki so takrat zaostajale tri točke. Alina je uspešno izvedla oba prosta meta, naše igralke pa so takoj storile tudi prekršek za proste mete. Gostujoča igralka je oba meta zgrešila, Ježičanke pa so prišle do odbite žoge. Takoj zatem je bil nad Nežo storjen prekršek, Neža pa je za vstop v podaljšek tekme zadela en prosti met. S pametno in kontrolirano igro so Ježičanke v podaljšku prišle do zmage s 66-65

Ježica B – Vipava 66:65 (8 : 9, 18 : 4, 18 : 20, 15 : 26, 7 : 6)

Žitek 22, Šturm, Prelog 21, Gorenc 3, Hlebec 3, Tešič, Šketa, Tahirovič, Dolanc 9, E. Halilovič 8

V nedeljo je sledila še tekma proti vedno neugodni ekipi Konjic, kjer pa domačinke pravega odpora niso uspele pokazati. Ježičanke so z lahkoto povedle in kontrolirale tekmo od začetka do konca, lepo in kombinatorno v napadu ter agresivno v obrambi. Ob zaključku tekme je razlika znašala +30 točk v korist naših deklet.

Konjice – Ježica A 43:73 (11 : 20, 16 : 24, 12 : 17, 4 : 12)

Žitek 20, K. Halilovič 2, Prelog 8, Gorenc 2, N. Hlebec 7, Tešič 4, Vilfan 5, Marolt 4, Dolanc 9, Tahirovič, E. Lazarević 9, Oberč 3