Skoči na vsebino

U13B: znova poraz po podaljšku

ŽKD Ježica B- Jelša Šmarje 22-30 (4:4,6:8,9:2,3:8,0:8) * po podaljšku

Ronja Vidmar (0/2), Štrakl 7 (1/2), Sitar 2, Rojnik, Hribar 2, Ajda Vidmar Šurbek, Križan, Tepina 7 (3/6), Šmic  4

Ekipa Ježice je prvo tekmo odigrala proti ekipi Šmarja. Po izenačenem prvem polčasu so v tretji četrtini Ježičanke prevzele pobudo in si z agresivno igro v obrambi priigrale 5 točk prednosti pred
zadnjo četrtino. Ekipa Šmarja je v zaključku tekme ujela priključek in ekipi sta v zadnjo minuto tekme vstopili z izenačenim rezultatom. Po izmenjavi uspešnih obrambnih akcij je imela Ježica 10 sekund pred koncem tekme protinapad za zmago, a poskus polaganja ter skok v napadu in čisti »zicer« za zaključek nista hotela skozi obroč in sledil je podaljšek. V podaljšku je Ježičankam zmanjkalo energije in zmaga je odšla v Šmarje

ŽKD Ježica B- ŽKD Maribor Vijola 18-35 (4:15, 0:6, 5:10, 9:4)

R. Vidmar 5 (1 trojka), Štrakl , Sitar 2, Rojnik 2, Hribar, A. Vidmar, Šurbek, Križan, Tepina 5 (1/2), Šmic 4

Drugo tekmo je ekipa Ježice odigrala proti domačinkam iz Maribora. Mlade Ježičanke so v tekmo vstopile z preveč strahospoštovanja do višjih in starejših nasprotnic, kar so Mariborčanke znale
izkoristiti in do polčasa povedle za 17 točk. V drugem polčasu so punce pokazale veliko boljši obraz ter se z odlično igro v obrambi uspešno kosale z nasprotnicami ter drugi polčas končale z izenačenim izidom (14:14)

Tekmi sta bili tudi krstna nastopa novega trenerskega tandema Jani Kucler – Anja Čas, kateremu želimo obilo uspehov pri delu z našimi selekcijami.