Skoči na vsebino

Stotica!

Ježica – Domžale 102 – 46 (32 – 16, 24 – 10, 22 – 5, 24 – 15)

Strelke: Ziherl 16, Šeruga, Bajrektarević 17 (8 skokov), Đurić 4 (11 asistenc, 8 skokov), Meden 20 (6 ukr. žog), Nikolič 10, Zupan, Hlebec  2, Lapajne, Pušenjak 9, Jeras 10, Gerič Škopac 14 (11 skokov)

Članice so uspešno vstopile v novo sezono. Prekaljenemu kadru naših deklet sta se pridružili bivša reprezentantka Sara Meden in pa bivša triglavanka Ana Dora Jeras, iz mladinskega pogona pa sta se postavi za sobotno tekmo pridružili tudi Ana Tija Nikolič (v sezoni 2017/18 je za člansko ekipo že odigrala dve tekmi) in pa Maša Hlebec.

Domačinke so stvari postavile na svoje mesto že v prvi četrtini, ki so jo dobile z rezultatom 32-16, razlika pa se je od prvega koša oz. trojke Sare z izjemo dveh začetnih izenačenj na 3 in 5 le še povečevala in je bila že v šesti minuti dvomestna. Gledali smo lepo, kombinatorno in borbeno košarko, ki obeta veliko in nedvomno vabi k večjemu obisku ježiških tribun. Omeniti velja, da so se vsa dekleta, ki so stopile na parket, vpisale na listo strelk, šest med njimi je doseglo 10 ali več točk, Bojana je ob štirih točkah prispevala kar 11 asistenc, Katarina pa prav toliko skokov. Čestitke vsem dekletom, še posebej pa Sari, Ani Dori in Maši, ki so tako uspešno odigrale svojo prvo tekmo za ježiške barve. Sara Meden je s svojim dosežkom postala tudi MVP 1. kroga!

Mojca Markovič je po tekmi izjavila: “odličen vstop mojih varovank v novo sezono. Krasila jih je čvrsta obramba po kateri so izkoriščale možnost lahkega koša iz številnih protinapadov. Čestitke mojim košarkaricam za lepo predstavo in zmago, Domžalčankam pa za korektno igro”