Skoči na vsebino

Pregled tekem 07. – 08. 10. 2023/24

Zmaga! | 🙌🏻 Članska ekipa ŽKD Ježica je na prvi tekmi nove sezone državnega prvenstva vknjižila zmago. Ljubljančanke so s 86:76 premagale Domžale.
Ježica 🔘 Pamić 17 točk, Ivanuša 16, Mičunović 13, Zoran 10, Lazarević 9, Marolt 8, Zadravec 7, Pokleka 4, Jerman 2, Horvat, Likar in Jakobčič.
Asist tekme je tokrat pripadel Ani Viti Mićunović.
Čestitamo!
Ježičanke se bodo v petek pomerile z Akson Ilirijo.
Hvala navijačem za glasno podporo!
U18 – A | Ježica je v 3. krogu državnega prvenstva s 115:29 premagala Akson Ilirijo B; Klep 19 točk, Modrić 18, Belc 17, Lazarević 12, Ščekić in Hribar 10, Jakupović in Podgoršek 9, Štrakl 7, Ivanuša 4.
Luka Trpin, trener Ježice 💬 “To je bila prepričljiva zmaga naše ekipe proti mlajši B ekipi Ilirije.”
U18 – B | Ljubljančanke so v 3. krogu ligaškega dela sezone gostile KK Kranjska Gora – Jesenice. Gostjam je srečanje pripadlo s končnih 87:75; Bucaj 26 točk, Maresić Fink 19, Abramović 11, Daneu 7, Marinčič 6, Paušer 4, Tihojević in Hiti 1, Seliškar, Bocevska.
Matjaž Mlakar, trener Ježice 💬 “Naše punce so odigrale prvo domačo tekmo. Žal so bile nasprotnice močnejše in so zmago odnesle v Kranjsko Goro.”
U14 B | Ježica je odigrala tekmo 3. kroga državnega prvenstva. Gostila je ekipo Kranjska Gora – Jesenice. Gostje so bile uspešnejše z 59:53; Novak 17 točk, Todorović 10, Duraković 8, Hiti in Zveršen 3, Plaznik Bilić 2, Djukanović 1, Šimovič, Jenčič, Dretnik, Brailo.
Andrej Štrakel, trener Ježice 💬 “Dekleta so pokazala veliko željo in odigrala dobro v obrambi, v napadu pa je zmanjkalo zbranosti in v izenačenem boju so tokrat zmago odnesle gostujoče igralke.”
U20 – B | Ljubljančanke so v 2. krogu državnega prvenstva gostovale v Kranju, kjer je bil domači Triglav tokrat uspešnejši. Bilo je 74:67; Klep 18 točk, Hribar 11, Belc in Ščekić 10, Gorše 9, Klančnik 4, Ivanuša 3, Štrakl 2, Lemut, Podgoršek.
Luka Trpin, trener Ježice 💬 “Naša ekipa je v gosteh proti Triglavu sicer pustila pozitiven vtis, a kljub temu premalo za presenečenje. Še vedno nas spremljajo določene pomanjkljivosti, ki jih moramo do naslednjih tekem odpraviti.”
U16 – A | Ježica je v 2. krogu državnega prvenstva premagala Cerknico. Naša dekleta so bila pred domačimi gledalci uspešnejša s 77:73; Hribar 27 točk, Maresić Fink 20, Bucaj 17, Bocevska 8, Marinčič 5, Tihojević, Bilič, Duraković, Dretnik, Hiti.
Matjaž Mlakar, trener Ježice 💬 “Po precej mirnem prvem polčasu, ob visoki prednosti naše ekipe, se je v drugem polčasu tekma preobrnila v pravi triler. Kljub velikemu pritisku so naše punce zdržale in zmaga je ostala v Ljubljani. Čestitke za zmago in vztrajnost, čestitke pa tudi gostjam za borbenost in nepopustljivost.”
U16 – B | Ježica je gostovala v Domžalah. Obračun 2. kroga državnega prvenstva je z 68:61 pripadel gostiteljicam; Abramović 14 točk, Daneu 11, Casagrande 10, Zajšek 6, Vidic, Despotović in Velikonja 4, Paušer in Seliškar 3, Kezan 2, Mikez, Marinič.
Eva Gogala, trenerja Ježice 💬 “Tokrat so bile od naše mlajše ekipe boljše domačinke. Iz tekme v tekmo napredujemo, tako da dekleta samo tako naprej, in bo prišla tudi prva zmaga.”
📸 Foto: Miha Zajšek