Skoči na vsebino

Peta tekma, peta zmaga!

Nedelja, 25. oktober 2020 – Ježica je v 5. krogu državnega prvenstva s 65:58 na gostujočem terenu premagala Akson Ilirijo ter posledično podaljšala niz neporaženosti. Od desetih razpoložljivih točk so jih varovanke trenerke Mojce Markovič vpisale ravno toliko. Košarkarice Ježice v povprečju na tekmo dosegajo 75,2 točk, Sara Meden pa je trenutno prva podajalka lige.

Akson Ilirija – Ježica 58:65 (13:19, 11:21, 19:10, 15:15)

📊 Ježica: Prevodnik 16 točk, Meden 15, Šarić 10, Delić in Jeras 9, Lapajne 3, Šrot 2, Dragar 1, Ahac, Sever, Berus.

Mojca Markovič, trenerka Ježice 💬 “Prvi polčas so dekleta odigrala korektno, nato pa v drugem močno popustila. Izkušnje so pripomogle k temu, da smo tekmo varno pripeljali do konca kljub slabemu odstotku meta z razdalje. Čestitke Iliriji za dobro predstavo ter mojim puncam za zasluženo zmago.”

Košarkarice Ježice bodo tekmo 6. kroga državnega prvenstva odigrale že v četrtek, 29. oktobra. V Ljubljani bodo gostovale Konjice. Tekma se bo začela ob 20.30.