Skoči na vsebino

Padlo še Celje

ŽU19 Ježica – Celje    67 – 66 (15 – 13, 14 – 20, 14 – 21, 24 – 12)

Patricija Šturm, Dunja Novovič 16,  Maša Hlebec, Ana Tija Nikolič 2, Ema Lapajne 15, Hana Zupanc 10, Tina Strehovec, Karin Škapin 11, Sara Kastelic 4, Ada Elizabeta Sok 2, Anja Špoljar 7.

V nedeljo so mladinke Ježice gostile favorizirano ekipo iz Celja. Kljub temu, da so domačinke na tekmi nastopile oslabljene zaradi poškodb in bolezni večih igralk, pa sta brezkompromisen pristop naših deklet in visok ritem prinesla za Ježičanke pozitiven rezultat v prvi četrtini. Rahel padec v igri se je pričel že v drugi četrtini tekme, kar so izkušene Celjanke izkoristile in ustvarile varno prednost predvsem po zaslugi članskega reprezentančnega dvojca Friškovec – Krošelj. V zadnji četrtini pri več kot desetih točkah zaostanka pa so se Ježičanke zopet zbrale in s požrtvovalno igro popolnoma zaustavile strelski nalet Celjank. Na drugi strani so pokazale svoj raznovrsten košarkarski repertuar in z delnim izzidom 14:2 obrnile rezultat v svojo korist ter povsem zasluženo zmagale. Pohvaliti velja prav vse domače igralke, saj so pustile srce na igrišču in pokazale, kako se bori za klubske barve. Čestitke dekletom in trenerki.