Skoči na vsebino

Ježica v finalu Mini pokala

V soboto, 28. 1. 2017 je bila na Gimnaziji Bežigrad povratna tekma Mini pokala v kateri so Ježičanke branile prednost desetih točk iz prve tekme.

Neodločen začetek domačink so gostujoče košarkarice izkoristile in hitro povedle z 0:5 in 6:11. Drugo četrtino so Ježičanke odprle bolj zbrano, z delnim rezultatom 10:0 prevzele pobudo na igrišču in povedle s 25:14. A borbene košarkarice iz Šmarij pri Jelšah so znale kaznovati vsako napako domačink in se z delnim izzidom 0:6 ob koncu polčasa spet nevarno približale (25:20).
Drugi polčas je postregel z manj rezultatskega nihanja, a žal tudi z veliko tehničnimi napakami (zgrešeni odprti meti, koraki, podaje) kot taktičnimi (zamujanje v obrambi na rotaciji).

Kljub temu so si ob zadnjem pisku sirene v objem skočile Ježičanke, ki so v dramatični končnici spet potegnile “ta daljšo” in se uvrstile v veliki finale mini pokala.

V Celju, 26. 2. 2017 se bodo Ježičanke za naslov pokalnega prvaka Slovenije pomerile z lokalnim rivalom ŽKK Ilirija!

ŽKD Ježica : Šmarje Jelša 44:41 (11 :13, 14:7, 8:11, 11:10).