Rekapitulacija

Ob 10.00 uri so na parket stopile prvakinje v U13 kategoriji, ki sedaj nastopajo v ekipi U15B. Dekletom so se pred pričetkom sezone pridružile še tri igralke ŠD Šentvid – Maja Tara Nikolovska, Živa Kokalj in Iza Brezovšek. V goste so jim prišle igralke iz Zasavja. Ježičanke so v igro vstopile dnevu in uri primerno – zaspano. To so izkoristile hitre igralke Felixa, ki so že v prvi četrtini s neštetimi prestreženimi žogami in hitrimi protinapadi napravile neulovljivo prednost saj je na koncu četrtine na semaforju kazalo 3-27. Sledile so minute odmora, v katerih so dekleta od Gregorja dobila navodila, da je potrebno obrambo postaviti bistveno bližje nasprotnicam, kar je že takoj prineslo uspeh, saj so drugo četrtino uspele igrati izenačeno. V drugem delu tekme se je scenarij ponovil, rezultat pa se je na koncu tekme ustavil pri 32-87 za Zasavke.

Gregor Širovnik:

Že pred začetkom smo se zavedali da bo težka tekma saj so nasprotnice ene boljših v svoji generaciji. Klub slabemu začetku smo jih v določenem trenutku malo presenetili, ko smo tudi mi sestavili obrambo. Punce so se zelo trudile in borile vendar smo na koncu morali priznati premoč nasprotnicam. Rad bi poudaril tudi zelo dobro energijo na klopi in spodbujanje igralk med sabo med tekmo.