Rekapitulacija

Zadnje so na parket gimnazije stopile igralke Tomaževe ekipe U17A, ki izkušnje iščejo tudi v mladinski kategoriji, nasprotnice pa aktualne prvakinje iz Celja. Le te so ekspresno povedle z dvomestno razliko, po prvi minuti odmora pa so domačinke svoje priložnosti iskale zlasti z meti iz razdalje in se ob pričetku druge četrtine približale na vsega 8 točk razlike: 20-28. Sledilo je nekaj nerazumljivih dogodkov in odločitev na igrišču, ki so botrovale negodovanju dela publike, Celjanke pa so vse skupaj spreobrnile sebi v prid in znova ušle na varno razdaljo in prvi polčas zaključile z rezultatom 31-50. Mlade Ježičanke so nato ob vrnitvi na parket z meti iz razdalje znova prišle na vsega deset točk razlike, nato pa se je ponovil scenarij iz druge četrtine. Zmaga Celjank sicer ni bila v nobenem trenutku ogrožena, tekma pa bi bila lahko ob spremembi mišljenja dveh dejavnikov dosti bolj zanimiva.

Tomaž Bernot:

»Klub zavzetosti in dobremu delu na treningu, ki ga večina igralk kaže od začetka priprav, se nam na tekmah enostavno ne uspe sprostiti. Moti predvsem neodločna in nezbrana igra tako v obrambi kot v napadu. Posledice se kažejo v velikem številu izgubljenih žog, kar nasprotnicam omogoča doseganje lahkih košev. Kljub visokemu porazu, sem z posameznimi deli tekme zadovoljen, saj nam kažejo, da lahko dobro in uspešno igramo tudi proti veliko močnejšemu nasprotniku.«

Ježica B – Cinkarna Celje 54-92 (18 : 28, 13 : 22, 18 : 25, 5 : 16)