Skoči na vsebino

Zaključek v Stožicah

V nedeljo 28.05.2017, je imela ekipa U11A, v Stožicah, zaključek letošnje sezone. Prvo tekmo so dekleta odigrale proti ŽKK Krka, drugo pa proti ŽKD Ilirija.

ŽKD Ježica: ŽKK Krka 34:52 (13:21, 3:9, 12:14, 6:8)

Štaf. Igre 7:9
Benegalija 2 (0:2), Vidmar 4 (1:2), Andolšek 2 (0:2), Hribar (0:2), Košnik 1 (1:2), Jukič 8, Lazarević 4, Tepina, M. Lisjak (0:3), Kalinger (0:2), Anžur 4 (0:2), Zadravec 2

Ježica je štafetne igre opravila odlično. Dekleta so hitro vijugala med stožci, ter bile tako druge in tretje. Pri metu na koš pa so bile za dva koša slabše od nasprotnic. Tako smo v
tekmo vstopili z rezultatom 7:9, za Krko.
Prvo četrtino so dekleta začela zelo dobro in hitro prevzela vodstvo, vendar pa so nato sledile minute nezbranosti v obrambi. V napadu pa so Ježičanke zgrešile nekaj lepih priložnosti za koš.
V drugi četrtini je Ježica naredila veliko osebnih napak, kar so, z zadetimi prostimi meti, gostje s pridom izkoristile.
Drugi polčas so naša dekleta začela odlično. Ob dveh zadetih metih za tri točke in odlični pomoči v obrambi, je Ježica tretjo četrtino izgubila za samo 2 točki. Tudi v zadnji četrtini so dekleta igrala zelo dobro. Še posebej so pokazale svoje znanje v zadnjih treh minutah, ko so z odločnimi prodori na koš, lepo izigravale obrambo Krke. Vendar pa je bila razlika do takrat že previsoka, tako smo prvo tekmo izgubili.

Med prvo in drugo tekmo Ježice, sta se pomerili tudi ekipi Ilirije in Krke, ki jo je z rezultatom 44:40, dobila Krka.
ŽKD Ježica A: ŽKD Ilirija 57:61 (23:16, 10:13, 16:18, 8:14)

Štafetne igre 8:8
Benegalija 3 (1:2), Vidmar, Andolšek 2, Hribar 4, Košnik 2, Jukič 18 (3:4), Lazarević 2, Tepina, M. Lisjak 4, Kalinger 2 (0:4), Anžur 4 , Zadravec 8 (1:4)

Dekleta so tekmo začele odlično, tako v obrambi, kot v napadu. Odlično so metale od daleč, ravno tako so odlično prodirale in skakale v napadu. V obrambi so ukradle kar nekaj žog in
tako dosegle tudi točke iz protinapadov. Drugo četrtino, so Ježičanke nadaljevale z dobro igro, vendar pa so se prebudile tudi nasprotnice. Vendar pa se je polčas, po zaslugi prednosti iz prve četrtine, zaključil z rezultatom 33:29, za Ježico.
Na začetku drugega polčasa, so imele domačinke nekaj težav v obrambi, kar je Ilirija izkoristila, se približala in tudi povedla z 36:33. Ježičanke so hitro odgovorile, z agresivnim napadom in obrambo, ter tako uspele zadržati prednost dveh točk. Zadnjo četrtino, so dekleta držala igro z Ilirijo, vendar pa je na koncu vseeno malo zmanjkalo in so tekmo končale z rezultatom 57:61, v korist Ilirije.