Skoči na vsebino

V zadnjem krogu poraz proti Iliriji

ŽKD JEŽICA : ŽKD ILIRIJA 60:63 (15:14, 12:14, 20:16, 13:19)

Strelke: Krupenko 18(0:3), Jamnik 9 (1:2), Blatnik 9(1:1), Škapin 9(2:4), Kramžar 6, Pušenjak 5, Ilovar 5(1:2)

V nedeljo, 13. marca 2016, so mladinke Ježice odigrale zadnjo tekmo te sezone. Pomerile so se z vrstnicami iz Ilirije. Na žalost so za las izgubile.

Ježičanke so tekmo začele dokaj solidno. Težave jim je delal predvsem skok v obrambi. Ilirjanke so dobile preveč skokov v napadu in si tako priborile več priložnosti za met na koš. Rezultat po prvi četrtini je bil 14:15 za ekipo Ježice. Tudi druga četrtina je bila zelo izenačena, tako da so Ježičanke odšle na premor le s točko zaostanka.

Naša dekleta so tretjo četrtino začela precej odločno. Kljub temu si niso uspele priboriti večje prednosti. Pred zadnjo četrtino so vodile za 3 točke. Zadnja napeta četrtina je pripadla Iliriji. Na koncu so Ježici do zmage zmanjkale le tri točke, vseeno pa si zaslužijo pohvalo za dobro tekmo.

Mojca Markovič, trenerka: Zadnjo mladinsko tekmo smo odigrali močno oslabljeni, a kljub temu večji del tekme minimalno vodili. Zopet je odločila borbenost. Vse preveč se zanašamo na met z razdalje tudi, ko nismo najbolj uspešni. Seveda je lažje metati od daleč kot uspešno prodirati ter ustvarjati prednost in možnost zaključka z ‘zicerjem’. Žal se po načelu ‘linija najmanjšega odpora’ ne da zmagovati. Čestitam nasprotnicam za zmago in borbo do konca tekme brez predaje.