Skoči na vsebino

U15: Polovični uvod v novo sezono WABA

Selekcija U15 je pricela s tekmovanjem tudi v mednarodni WABA ligi. Tekmi s Triglavom in Krko sta bili odigrani v Novem mesto.

Ježica : Krka 54:50 (19-8, 6-20, 19-9, 10-13)

Po izjemni prvi četrtini, v kateri je Špela dosegla 11 točk in so punce igrale korektno obrambno igro se je slika v drugi četrtini spremenila. Kranjčanke so po štirih zadetih trojkah in apatično igro Ježičank v obrambi, spremenile rezultat v svojo korist in povedle z 28:25.
Ob premoru so se Ježičanke zbrale. Sledila je spet zelo lepa in pametna igra naših deklet v tretji četrtini in potek tekme spreobrnile v svojo korist. Povedle so na 44:37.
V živčni in neučinkoviti zadnji četrtini pa so naša dekleta imela več sreče in tekmo zmagovalno pripeljale do konca.
Predvsem so bodle v oči izgubljene žoge in skok v obrambi, po drugi strani pa je bilo na momente moč videti srčno in borbeno igro s pametnimi rešitvami v napadu.
Dekleta bodo morale v nadaljevanju prvenstva spremeniti odnos do izgubljenih žog in igro v obrambi.

Krka : Ježica 70-62 (21-10, 15-14, 8-19, 26-19)

Kasneje so Ježičanke odigrale tekmo tudi z domačinkami. Edina svetla točka tekme je bila tretja četrtine, katero so naša dekleta odigrala korektno in v skladu s trenerjevimi pričakovanji. Vse preostalo je za pozabo. Dolenjke pa bi tekmo, končala se je z rezultatom 70-62, lahko končale tudi z višjo razliko, saj so zadele kar 10 trojk.