Skoči na vsebino

U13 B v enem tednu od poučnega poraza do dveh timsko priborjenih zmag

Kakšen teden. V četrtek so Ježičanke U13B v tekmi mini pokala proti starejšim, večjim in težjim Celjankam premagovale strah in se borile za koše v igri, ki je ne bi mogle zmagati. Kljub temu so se v športni areni izkazale, kot pravi trener Širovnik, se v tekmah proti starejšim in boljšim punce lahko veliko naučijo, vsak točka je bila vredna za pet in število košev na koncu ni bilo zanemarljivo.

V soboto zjutraj so se punce soočile z ekipo Dravograda. Prvi četrtini sta izgledali kot ponovitev četrtkove tekme s sicer manjšo razliko, a pri malem številu košev je 16:7 izgledalo neulovljivo.

Metov je bilo veliko blizu zadetka, a kot začarano se je žoga vedno skotalila iz koša. Še najbolje je uspevalo Klari Jukić zadevati izven rakete lepe mete. Samozavestna Nadja Djurič pa je bila pomembna partnerica prodorni Nini Klep pri zadevanju v prodoru. Hitra Pia Keše pa je ob vodenju žoge puščala za sabo zasledovalke iz nasprotnih ekip.

Borbena Sara Anžur se je z nasprotnico večkrat spoprijela med igro in med čakanjem na izvajanje iz avta. Ob pridobivanju žoge si je malo kasneje zvila gleženj in je preostanek dneva prebila na klopi. Po tem dogodku  se je ta tretja borbena četrtina zaključila brez prave koncentracije, a vseeno končala izenačeno s 6:6.

V zadnji četrtini Ježičanke naredile preobrat in pridobile 18 točk proti samo petim Dravograda. Po sedmih zgrešenih prostih metih Ježičank je za vodstvo zadela oba meta Ronja Vidmar. Za vodstvo solidnih 4 točk pa je usodo nasprotnic eno minuto pred koncem zapečatila Natalija Benegalija. Po mnenju razgretih navijačev je bila to najboljša tekma do sedaj.

Trener Širovnik je izpostavil, da so: “punce pokazale pravi karakter, ko so se vrnile v igro iz velikega zaostanka in si garaško priborile zmago v zadnjih trenutkih. Na drugi tekmi so kljub začetni nepazljivosti kmalu prišli v ritem, dosegli vodstvo in tekmo mirno pripeljali do konca. Ponosen sem na igralke, saj so obe tekmi od začetka do konca igrale obrambo po celem igrišču, kar je zelo naporno.”

Igra punc z zavzetim učenjem in trudom postaja vedno boljša in kolektivna. Dobra obramba, izboljšan skok in podajanje sta omogočila lepe uspehe, vedno več punc se je uvrstilo med strelke, vključno z novimi soigralkami.

Ježica B: Dravograd 31:27 (3:9; 4:7; 6:6; 18:5)

(Jukić K. 8, Djurič N. 6, Klep N. 4, Anžur S. 4, Keše P. 2, Kalinger 2, Benegalija N. 2, Vidmar R. 2, Tara  1)

Ježica B : Cinkarna Celje 41:15 (6:5; 16:2; 13:4; 6:4)

(Djurič N. 9, Zadravec L. 8, Jukić K. 6, Keše P. 4, Mašera Lisjak N. 4, Bucaj  4, Kalinger   2, Benegalija N 2, Hribar N 2)