Skoči na vsebino

U11B zaključile z državnim prvenstvom

Litija : ŽKD Ježica B 26:30 (11:15, 2:2, 4:4, 9:9)

Štafetne igre: 9 točk

Strelke: Šmic, Vidmar R. 2, Štrakl 3, Hribar N. 6, Hribar N., Vidmar A. 4, Klep 2, Pogačnik, Mihevc, Fideršek Cevc  4 (0:2)

Maribor : ŽKD Ježica B 76:40 (22:13, 14:9, 10:11, 30:7)

Strelke: Šmic, Vidmar R. 7, Štrakl, Hribar N. 9, Hribar N., Vidmar A., Klep 11 (1:2), Pogačnik, Mihevc, Fideršek Cevc  4

V nedeljo, 21.5., je ekipa U11B na gostovanju v Mariboru z eno zmago in enim porazom zaključila z državnim prvenstvom. Naše najmlajše so se sprva pomerile proti Litiji in že takoj v prvi četrtini prevzele vodstvo, ki so ga z borbeno igro in dobro obrambo uspele zadržati vse do zadnjega sodniškega piska. Sledila je druga tekma proti domačinkam, za katere se je že v prvih nekaj minutah izkazalo, da bodo veliko težje nasprotnice. Naše Ježičanke se kljub temu niso predale, videli smo kar nekaj lepih podaj, ukradenih žog in prodorov do koša, vendar pa so bile domačinke tokrat razred zase. Kljub porazu na koncu, so bile Ježičanke z zadnjim turnirjem zadovoljne, mi in tudi starši pa lahko rečemo, da smo ponosni na naše najmlajše košarkašice in komaj že čakamo, da jih znova vidimo na parketu.