Skoči na vsebino

Drama v Mariboru

Drama oziroma spektakel se je na nedeljski tekmi mladink odvijal v mariborski dvorani Tabor. Obe ekipi sta prikazali odlično košarko, borbeno do zadnjih atomov moči.

V prvem polčasu sta se ekipi nenehno izmenjavali v vodstvu, domače pa so na odmor odšle s petimi točkami prednosti potem, ko so v zadnji minuti izkoristile nezbranost Ježičank. Podobno igro smo spremljali tudi v nadaljevanju. V 25. minuti so Ježičanke izid izenačile in povedle za dve točki. Nato je sledil njihov mrk in Mariborčanke so ušle na +9. Prednost so obranile do 37. minute. Naslednje tri minute so pripadle Ježičankam. Z delnim izidom 8:0 so se vrnile v tekmo in 40 sekund pred koncem tekme zaostajale le za dve točki. Sledila je nezbranost v rotaciji obrambe in Satja Škobalj je zadela neoviran met za tri točke. V protinapadu je Gala nemudoma zaostanek zmanjšala na 3 točke. Nato so Ježičanke obranile napad domačink in dobrih 10 sekund pred koncem tekme je Gala izsilila osebno napako pri metu za tri točke. Zadela je vse tri proste mete in rezultat izenačila. Sledil je zadnji napad Mariborčank. Ježičanke so si priborile žogo in krenile v protinapad, a žal žogo namesto v koš poslale v out. Sledil je podaljšek.

Ježičanke so povedle s trojko Dunje in naslednje tri minute bile nekje drugje. Seveda so to domače izkoristile in si slabo minuto in pol pred koncem podaljška priigrale devet točk naskoka. Nato so se zopet pojavile Ježičanke in se s ponovnim delnim izidom 8:0 vrnile v igro. Še več! Ponovno so imele napad za zmago. In ponovno so ga zapravile s slabo podajo. Kakorkoli gledali smo odlično košarko, žal pa nam ostala grenak priokus.

ŽKD MARIBOR : ŽKD JEŽICA 83 : 82 (14:13, 17:13, 21:17,19:28, 12:11)

Strelke: Šturm, Novović 9, Hlebec, Kramžar 37, Lapajne 6, Zupančič, Zupanc 5, Jamnik 3, Škapin 13, Kastelic 9, Sok, Nikolič.