Skoči na vsebino

U13A: dva poraza za pričetek 3. dela prvenstva

V soboto, 11. 2. 2017 je bil na Gimnaziji Bezigrad  2. turnir tretjega dela prvenstva ŽU13.
Poleg domačink iz Ježice sta bili udeleženki turnirja se ŽKD Ilirija iz Ljubljane in kranjski Triglav.
V prvi tekmi sta se pomerili obe Ljubljanski ekipi.
Tekmo so bolje začele Ježičanke, ki so hitro povedle 6:2. A hitre in agresivne Ilirijanke so rezultat preobrnile in zaključile prvo četrtino z minimalno prednostjo (9:10).
V drugi četrtini so košarkarice iz Šiške povedle že za 7 tock, a trojka Ježičank v zadnji sekundi prvega polčasa je obetala spet izenačeno in zanimivo nadaljevanje.
A Ježičanke v tretjem delu tekme nikakor niso našle prave rešitve na agresivno igro Ilirijank. Te so si z delnim rezultatom 0:18 priigrale neulovljivo prednost, ki so jo uspešno zadržale vso do konca srečanja.
ŽKD Ježica : ŽKD Ilirija 21:39 (9:10, 7:10, 0:18, 5:1).
V tretji tekmi turnirja sta moči pomerili še Ježičanke in Triglavanke.
Po izenačeni prvi četrtini so Kranjčanke v nadaljevanju za razliko od domačink znale kaznovati vsako tehnično napako domačink. Te so ob koncu polčasa zaostajale 15:29.
Drugi del tekme je minil v lovljenju rezultata. Domačinke so s fanatično obrambo in delnim izzidom 8:0 končno razliko vendarle uspele znižati na znosnih 8 točk zaostanka.
Za ugodnejši rezultat bi Ježičanke preprosto morale zadeti odprte mete in agresivno igrati obrambo skozi celotno srečanje.
Popravni izpit imajo že naslednjo soboto, ko se bodo v Kranju pomerile z domačinkami in ekipo iz Vipave.
ZKD Ježica : ŽKK Triglav 34:42 (8:11, 7:18, 8:8, 11:5).

ŽKD Ilirija : ŽKK Triglav 44:26 (12,7 8:4, 12:6, 14:8).