Skoči na vsebino

U13A druge na turnirju v Poreču

V Poreču na Hrvaškem je 26. – 29. 12. 2016 potekal tradicionalni božični košarkarski turnir, ki je letos praznoval 13. obletnico.
Udeležila se ga je tudi selekcija ŽKD Jezica ŽU13 A.

Dan 1
——-
Na dan prihoda so se mlade Ježičanke pomerile z vrstnicami iz Italije – Falconstar.
Tekmo so Ljubljančanke odprle agresivno v obrambi in razlika konec prve četrtine je znašala sest točk v korist Ježičank (16:10).
Ta se je skozi celotno srečanje gibala med šestimi in desetimi točkami.
Italijanke se kljub dvema izrazitima posameznicama niso mogle približati na manj točk zaostanka.
Čvrsta obramba Ljubljančank preprosto ni dovolila lahkega prebijanje prve obrambne linije.
To je na koncu bilo dovolj, da so Ježičanke vknjižile prvo zmago na turnirju.

ZKD Ježica : Falconstar (Ita) 42:33 (16:10, 11:7, 8:10, 7:6).

Dan 2
——-
Naslednji dan je Ježičanke čakal nov izziv.
Po robu so se jim postavile košarkarice iz Riminija (Ita).
Tokrat je bil potek srečanja ravno obraten. Po izenačeni prvi četrtini (7:6), ko je vse kazalo na zanimivo in izenačeno srečanje so Ljubljančanke v nadaljevanju stopnjevale z agresivno obrambo in kombinatorno igro v napadu.
Razlika je iz minute v minuto naraščala. Ta je na koncu znašala zavidljivih 39 točk.
Priložnost za igro so tudi tokrat dobile vse igralke.

ŽKD Ježica : Happy Basket Rimini (Ita) 56:17 (6:7, 2:16, 2:16, 7:16).

Dan 3
——-
V zadnji tekmi turnirja skupine X so se Ljubljancanke pomerile proti selekciji Zagreba.
Po plahem začetku in slabem napadalnem učinku Ljubljančank v prvi četrtini, so se Ježičanke v nadaljevanju vendarle sprostile in tudi v napadu zaigrale tako kot znajo, a je rezultatska razlika semaforju do tedaj že porasla na dvomestno številko.
To so borbene Ljubljančanke lovile skozi celotno srečanje. Preveliko število izgubljenih žog in metov iz neizdelanih položajev pa je tokrat zal botrovalo k temu, da so Zagrebčanke slavile zasluzeno in se veselile prvega mesta na turnirju.
Ljubljančanke so v zrak dvignile pokal za drugo mesto, okoli vratu pa dobile srebrne medalje.

ZKD Ježica : Selekcija Zagreb (Hrv) 26:40 (2:7, 9:7, 8:12, 9:12).

Pohvala starsem za izkazano podporo skozi celoten turnir.